Toplu Doküman İşlemleri

İcraPlus V3 Uyap Toplu Sorgu Programı sadece sorgu ve evrak indirme işlemleri değil aynı zamanda Toplu Doküman İmzalama İşlemleri de yapabilmektedir. Bu işlemler için programda “Doküman İmzala” butonuna basın ve sisteminizin Uyap’a otomatik girmesini bekleyip ardından açılan pencerede ilk olarak şablon oluşturun.

ana-ekran

dokuman-imzalama

Açılan pencerede şablon oluşturmak için pencerenin üst menüsünde yer alan “İşlemler” butonuna basıp ardından “Şablon Ekle” butonuna basıyoruz.

sablon-ekle

Burada imzalatmak istediğiniz evraktaki değişkenleri silerek yerlerine soldaki alanları çift tıklayarak eklemeliyiz. Örnek talep başlığını şöyle varsayalım.

T.C. BAKIRKÖY 9. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No : 2012/798 Esas

Bu başlıkta yer alan “BAKIRKÖY 9.” ve “2012/798” yazılı alanları silerek soldan sildiğimiz alanlara İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ve ESAS NO butonlarına tıklayarak programın parametrelerini getiriyoruz. Bunu yapınca şablonumuzun başlığı aşağıdaki gibi olacaktır.

T.C. [[İCRA MÜDÜRLÜĞÜ]] İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No : [[ESAS NO]] Esas

Bu örnekte olduğu gibi yazılan metindeki tüm değişkenlerin yerlerine programların parametrelerini getiriyoruz. “BORÇLU”, “TC KİMLİK NO”, “ADRES”, “BAKİYE” gibi varsayılan alanların yanısıra başka değişkenler var ise “ALAN5″,”ALAN6″,”ALAN7″,”ALAN8″,”ALAN9″,”ALAN10” parametrelerini de kullanabilirsiniz.

Şablonumuzu oluşturduktan sonra altta yer alan “Şablon Adı” bölümüne isim verip “Şablon Kaydet” butonu ile hazırladığımız şablonu kaydediyoruz. Ardından aşağıdaki sırada hazırladığımız Excel tablosu içerisindeki verileri kopyalayıp üst menüden “Excel’den Yapıştır” butonuna tıklayarak verilerimizi programa ekliyoruz.

S.NO AD SOYAD TC KİMLİK NO ESAS NO İCRA DAİRESİ ADRES BAKİYE ALAN 5 ALAN 6 ALAN 7 ALAN 8 ALAN 9 ALAN 10
Excel yapıştırma işleminin ardından İmzala ve Gönder butonuna basarak evraklarınızı yollayabilirsiniz. Önemli-1: Kapalı dosyalara evrak göndermek için üstte sağda yer alan “Kapalı Dosyalar” butonuna tıklayabilirsiniz. Önemli-2: Evrakları gönderirken bir taraftan da yazması için üstte sağda yer alan “Yazdır” butonuna tıklayabilirsiniz. Konuyla alakalı her türlü soru için İletişim Formu ya da 0850 441 2982 Numaralı Telefonumuz Aracılığıyla Müşteri Temsilcimize Ulaşabilirsiniz.